תוכן עניינים

מה ההבדל בין מסכי VA למסכי IPS

שתפו את המאמר

Teenage Girl Wearing Headset Gaming At Home Using Dual Computer Screens

אם אתם חושקים לקנות מסך חדש והגעתם למסקנה שאתם רוצים להשקיע ולקנות מסך IPS, אולי תבחנו גם מסכי VA, ותתלבטו מה ביניהם עדיף עבורכם. מסכי IPS מעולים לעיצוב גרפי, למי שצריך לראות צבעים נכונים, לערוך וידאו עם מהירות ריענון גבוהה למשל אבל גם (כמובן) מעולים לעבודה יום יומית. מסכי VA הם ראשי תיבות של Vertical Alignment שמצביע על האופן בו מסודרים הקריסטלים בתוך המסך ויוצרים את המאפיינים הייחודיים שלו, כמו ניגדיות גבוהה למשל, אבל הרוב דומה מאוד למסכי IPS.

 דגשים בבחירת המסך שטוב עבורכם בין IPS לבין מסכי VA

טכנולוגית תצוגה: שניהם סוג של לד.

מהירות ריענון: IPS לוקח, בדר"כ למסכי IPS תהיה מהירות ריענון שיכולה להגיע ל-500Hz לעומת מסכי VA שנוטים להיות עם מהירות ריענון נמוכה יותר, החדשות הטובות הן שאתם לא זקוקים באמת ליותר מ-120Hz

ניגודיות: VA לוקח, משתמשים בטנולוגיה עבור מסכי טלויזיה בשל הניגודיות הגבוהה של מסכים אלו שמגיעים לפי 3 יותר ממסכי IPS דומים

זוויות מסך: IPS לוקח, הוא מציג את הצבעים הנכונים בזוויות שונות, לעומת VA שהופך בזווית חדה את הצבעים לאפורים ועדיף להסתכל על המסך ישירות בשביל לראות את הצבעים האמיתיים.

מסקנה:

שורה תחתונה שני סוגי המסכים יהיו מעולים, אבל יש שימושים מאוד ספציפיים בהם מסך VA יהיה עדיף על IPS, לכן אנחנו נעדיף את מהירות הריענון והצבעים של מסכי הIPS.

מה אתם תעדיפו לעבודה היום יומית שלכם על המחשב? 🙂 רשמו בתגובות


שתפו את המאמר

אולי יעניין אותך גם

Booking.com