תוכן עניינים

משתמשים הרבה בעטים? כך תחסכו אלפי שקלים ברכישה מחו"ל

שתפו את המאמר

עטים מומלצים לרכישה מחול

אין כמעט אדם שלא משתמש לפחות פעם ביום בעט או עפרון, וחלקינו לא היינו מתפקדים בלעדיהם. בין אם אתם מציירים, כותבים או משרבטים סקיצות, העטים הם חלק בלתי נפרד מתהליכי העבודה והחשיבה שלנו.

אם אתם גם (כמוני) מאוד אוהבים עטים שכיף לצייר ולקשקש איתם, בטח אתם יודעים שהמחירים על העטים בארץ זינקו בשנים האחרונות מכמה שקלים בודדים לעט עד כ-15 ש"ח ויותר במקרים מסוימים.

בדר"כ העטים הטובים ביותר, הם היקרים ביותר, גם אלו שהם לא "למקצוענים" כמו עטי הרישום הפופולריים בכל הגדלים והסוגים של חברת פיגמה, שיש בכל חנות יצירה. אלא גם כשמדובר בעטי כתיבה רגילים שממש ממש נוח וכיף להשתמש בהם.

בפועל כשאתם משתמשים בעטי ג'ל, בייחוד של פנטל, אתם תגלו שהדיו (או הג'ל) נגמר מהר מאוד, ואתם רצים שוב לחנות לקנות כמה עטים, שעולים לכם הון ואתם לא קונים יותר מכמה בודדים כדי לא להגיע לסכומים גבוהים על עטים… מגוחך.

הפתרון פשוט, קונים מחו"ל.

העטים השווים של חברות פיילוט ופנטל מיובאים לארץ מסין ויפן, אבל לא תמצאו בארץ מילוי לעטים הללו, לכן תמצאו את עצמכם מהר עם שלל "גופות" עטים ללא מילוי. לאחר שרכשתם כמה עטים ובתקווה ששמרתם אותם גם אחרי שהם נגמרו, תוכלו לחסוך המון כסף ברכישת מילוי מקורי לעטים שלכם מסין או יפן. במידה ואין לכם עטים ריקים, אתם יכולים לרכוש חבילות שכוללות גם מילוי וגם עטים שלמים. החיסכון הוא פי 2-3 מהמחירים של עטים חדשים בארץ.

מילוי עטים בסטוקים

בכנות, אנחנו יודעים שאתם משתמשים בעט כי אין אף (מבוגר) שעוד לא השתמש בעט, וההתרגשות לעבור מעפרון לעט ביסודי עדיין אולי נשמרת כזיכרון מרגש. העטים הם כלי עבודה שאנחנו משתמשים בהם ביום יום, אבל אנחנו לא נותנים להם את הקרדיט המגיע להם, ואנחנו אולי גם מבזבזים עליהם קצת יותר מידי כסף.

בכל פעולה של קשקוש על גבי דף או ציור של סקיצה או אמנות, אתם משתמשים בתהליכי מורכבים במוח שעוזרים לנו לפתור בעיות. לכן הרבה פעמים להציג משהו בתור רישום עושה המון סדר בדברים, ומאוד עוזר לתאם את המציאות בין אנשים שונים שיכולים להסתכל על אותו רישום ולהבין אם מה שהם דמיינו תואם לאחרים.

בין העטים שהכי כיף לעבוד איתם הם עטי הג'ל, בייחוד עטי ג'ל של חברת Pentel היפנית. העטים האלו הומצאו ביפן בשנת 1984, והפכו לסנסציה בכל העולם, בייחוד לאמנים ואנשים שאוהבים לקשקש ולצייר, בעצם אלו שמשתמשים בעטים האלו ככלי לפירות יצירתם ובשביל לעשות סדר בצורה יעילה ביותר בכל תכנון מסובך.

 

אז איך חוסכים על עטים?

אם אתם רוכשים הרבה עטים, או שיש לכם בית קברות של עטים ללא מילוי בבית, או שכנראה זרקתם הרבה כאלו. לא קל למצוא מילוי למכירה לעטים לציור בגנון Pentel Energel ולא תוכלו לקנות אותם בסיטונאות אלא אם כן יש לכם חנות למוצרי כתיבה, מה שאפשר לעשות זה לרכוש אותם מעליאקספרס ומ-איביי, ישירות מיפן (או מסין).

מילוי עטי ג'ל לרכישה ממקורות שונים


שתפו את המאמר

אולי יעניין אותך גם

Booking.com